erb

Město
Znojmo

mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Objevte Znojmo zábavnou formou. Vyrazte na další výpravu se Skrytými příběhy

Krásy a historii města mohou rodiny s dětmi ve Znojmě poznávat zábavnou formou, a to díky mobilní hře Skryté příběhy, ke které se Znojmem připojilo vloni v létě. Oblíbená geolokační hra nabízí aktuálně již tři nenáročné turistické trasy plné úkolů a zajímavých informací. Jsou to Záhada Psí věže, Stroj na počasí a Prušácké výpalné.

Jak na to? Do chytrého telefonu je potřeba si stáhnout aplikaci Skryté příběhy a vybrat si ten příběh, který chce uživatel odkrýt. Každý příběh nabízí nenáročnou trasu a skrývá 5–9 úkolů. Aplikace je ke stažení zdarma pro operační systém Android i iOS.

Zapojte se do soutěže Rozkvetlé Znojmo 2019

Po roce se mohou občané Znojma opět pochlubit svými rozkvetlými okny, předzahrádkami nebo balkony. Město vyhlašuje soutěž o nejkrásnější květinovou výzdobu, soutěž Rozkvetlé Znojmo.

Přihlásit se lze zasláním fotografie s datem jejího pořízení na e-mail: petra.marsounova@muznojmo.cz, a to do pátku 16. srpna 2019. Více informací v příloze.

Do škol a školek město investuje 23 milionů korun

Jako každý rok se do znojemských škol a školek nastěhovali dělníci. Nejrozsáhlejší práce čekají ZŠ Jubilejní park s rekonstrukcí za 21,5 mil. korun (z letošního rozpočtu hrazeno 12 mil. korun).

Z celkové částky, která převyšuje 23 milionů korun, zamíří letos 3,6 milionů do mateřských škol a přibližně 19,5 milionů korun na opravy škol základních.

Městská policie označí další kola

Městská policie Znojmo nabízí tento týden dva mimořádné termíny forenzního značení jízdních kol za pomocí syntetické DNA, díky kterému je lze v případě krádeže snadněji najít. Mimořádné termíny značení:

24. 7. od 13:00 do 18:00 hodin
25. 7. od 13:00 do 18:00 hodin

Rekonstrukce kanalizace v ulici Alšova a Mládeže

Rekonstrukce kanalizace čekají ulici Alšova a ulici Mládeže. Od pátku 26. července začnou po úsecích výkopové práce v ulicích a zároveň i úplná uzavírka.

Výkopové práce budou probíhat postupně až do konce prosince, a tak bude uzavřen vždy pouze úsek, kde budou aktuálně stavbaři pracovat.

Aktuální uzavírky v ulici Přímětická

Právě probíhá částečná uzavírka Přímětické

Aktuálně v Přímětické ulici platí částečná uzavírka ulice, přičemž se vždy uzavřou dva jízdní pruhy v jednom směru a provoz bude veden v protisměrných dvou. Pro každý směr jízdy bude jeden jízdní pruh.

Z důvodu opravy je do 11. srpna také zrušena zastávka u Městského lesíka (na straně u Penny).

Upozornění: Uzavřený vjezd a výjezd z ulice Trenstká

V pátek 26. července bude z důvodu pokládky asfaltu uzavřen vjezd a výjezd do ulice Trentské, řidiči se tak tento den z Trenstké a od ulice U Lesíka autem na Přímětickou nedostanou.

Bydlící mohou v pátek využít cesty přes Městský lesík na Únanovskou ulici.

Znojemské kulturní léto aktuálně: Šermířské vystoupení a originální festival ŠRAMLFEST

Historický šerm

Ve čtvrtek 25. července vystoupí Skupina historického šermu Albion na nádvoří znojemského hradu!

Souboj začíná v 17:00 hodin.

Vstupné ZDARMA!

Šramlfest

Už v pátek a v sobotu se uskuteční znojemský festival alternativní, pouliční, klubové a jiné kultury. Festival hudby, divadla, výtvarna.

Program zahájí Divadlo Continuo v 16:00 hodin na Káře.

Přílohy ke stažení


Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.