erb

Město
Znojmo

mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Rekonstrukce mostu přes Dyji začne v září

Most, který vede přes řeku Dyji a spojuje ulici Koželužskou s ulicí Mlýnskou, se letos dočká avizované rekonstrukce. Tříměsíční opravy začnou na začátku září a vzhledem k jejich rozsáhlosti se předpokládá, že po dobu prací bude most uzavřen pro veškerý provoz. Město do rozsáhlé rekonstrukce investuje téměř 9,7 milionů korun. Do budoucna chce navíc vedení investovat i do dalšího vylepšení – do rozšíření stávající konstrukce mostu. Více na ZDE.

Město opravuje dům na Slepičím trhu

Městský dům na Slepičím trhu, kde se také nachází vchod do Znojemského podzemí, prochází rekonstrukcí - dostane novou fasádu průčelí i nádvoří, část oken bude vyměněna, ostatní vyměněna. Součástí stavby je i nová soustava ochrany před bleskem. Celková investice města bude bezmála 3,4 miliony korun.

I přes probíhající práce je podzemí návštěvníkům otevřené bez omezení.

Krajinou vína s Českou televizí

Česká televize začala v dubnu s vysíláním nového vinařského cestopisu, jehož průvodcem je Václav Žmolík. Na diváky čekají památky, nádherná příroda a setkání s vinaři i jinými znalci regionů.

Díl, kde hlavní roli hraje Veltlínské zelené, typické pro zdejší region, natáčel štáb v centru Znojma, ve Vlkově věži, informačním centru VOC Znojmo i ve vinicích. Díl je dostupný na iVysílání ČT.

Ve Znojmě si připomenou výročí bitvy u Znojma

ZNOJMO NAPOLEONSKÉ - to je souhrn událostí, které se uskuteční tento týden ve Znojmě a okoli u příležitosti 210. výročí bitvy u Znojma.

Kromě tradičních rekonstrukcí bitev v obcích Suchohrdly a Dobšice proběhnou ve Znojmě pietní akty či speciální výstavy. Např. i v Jihomoravském muzeu (Znojmo 1809).

Sourhn akcí naleznete v příloze.

Hudební festival Znojmo startuje už ve čtvrtek

15. ročník Hudebního festivalu Znojmo připomene ve dnech 11. až 28. července hudbu skladatelů na královských dvorech a oslaví pád železné opony.

Zlatým hřebem ročníku s podpitulem Hudba králů bude SAUL Georga Friedricha Händela – nejlépe obsazené operní představení této sezóny v České republice.

Kompletní program naleznete v příloze.

Přílohy ke stažení


Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.