erb

Město
Znojmo

mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Vítězný vodní prvek na Horní náměstí i další návrhy ukáží 18. června

Znojemská radnice vypsala začátkem roku architektonicko-výtvarnou soutěž na umístění vodního prvku na Horní náměstí. Porora vítěze vybírala z 51 došlých soutěžních návrhů. Všechny návrhy splnily soutěžní podmínky a přišly v řádném termínu. 11 návrhů bylo doplněno nepovinným modelem. Porota rozdělila všechny ceny, tedy 1. 2. a 3. místo, a dalším třem návrhům udělila zvláštní odměnu.

Vítězný vodní prvek i ostatní architektonické návrhy představí radnice médiím i veřejnosti 18. června od 16:00 do 18:00 hodin v Louckém klášteře v sálu oranžerie v přízemí. Všechny návrhy budou posléze vystavené na veřejném prostranství tak, aby si je mohl prohlédnout každý – v uličce mezi radnicí a obchodním domem Dyje, a to až do poloviny prázdnin

Znojmo patří mezi investičně atraktivní regiony

Na konferenci agentury CzechInvest, která proběhla minulý čtvrtek ve Znojmě, byly vyhlášeny výsledky soutěže Investičně atraktivní region roku 2018. Ta hodnotí přístup obcí a měst k rozvoji podnikatelského prostředí na jejich území. Město Znojmo bylo letos mezi 8 finalisty.

Titul získalo město Žďár nad Sázavou, na 2. a 3. místě se umístila města Polná a Lanškroun

Znojemské vinobraní odkrývá svůj program

Znojemské historické vinobraní se koná 13. - 15. září a už jsou známé informace o jeho dění a průběhu.

Vinobraní bude provázet téma sametové revoluce - tradiční mince připomenou její výročí, ke koupi budou nové suvenýry, Jana Lucemburského opět zahraje Miroslav Hrabě a mezi kapelami uvidíme Olympic, Mandrage, Jelen, Mirai, Michala Prokopa nebo Miro Žbirku.

Nová zeleň u Městského divadla

Minulý týden pracovali pracovníci Městské zeleně Znojmo na úpravách prostranství kolem Městského divadla.

Došlo zde k rekonstrukci již dosluhujícího závlahového systému, nově byl vyset trávník a zeleň doplní nové keře růží a magnolie.

Lázně ukončily sezónu. Plavat už jen do Louky

Plavání pro veřejnost v krytých Městských lázních pro veřejnost skončilo. Vrátí se tam až po létě.

Lázně jsou v červnu jen pro školy. Ostatní plavci (veřejnost i plavecké kluby) se na sezónu přesouvají do plovárny v Louce. Otevřena je denně.

Do práce na kole má vítěze

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Do práce na kole proběhlo v úterý 4. června. Ocenění předal místostarosta Jakub Malačka. Ve Znojmě se zapojilo 123 zaměstnanců. Společně ušli, uběhli či ujeli na kole 15 732 km.

Nejvíce kilometrů do práce nachodili Ivan Žák a Marta Kocová, nejvíce na kole ujel Václav Hrůza. Výsledkovou listinu naleznete ZDE.

Festival pro celou rodinu

První ročník festivalu Znojmo v pohybu proběhne v sobotu 15. června 2019 v areálu Načeratického kopce u obce Oblekovice (Znojmo).

Hlavním bodem programu je modifikovaný orientační běh, na kterém čekají závodníky dovednostní i vědomostní překážky. Podle hlavní myšlenky festivalu se závodí v rodinných týmech.

Přílohy ke stažení


Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.