erb

Město
Znojmo

mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Pivní slavnosti Znojmo: Dvě nabité hudební scény a ochutnávka dobrého piva

V sobotu 8. června 2019 vypuknou Pivní slavnosti ve Znojmě. Hlavním partnerem je Znojemský městský pivovar. Kromě jeho bohaté nabídky zlatavého moku budete moci ochutnat také pivo z Hasičského pivovaru Bítov, Pivovaru Hnanice, Velkorakovského minipivovaru a Jarošovského pivovaru. Novinkou slavností je možnost platit platební kartou nebo speciální "Z" kartou (nová platební metoda na nadcházejících slavnostech a také ve všech provozovnách Znojemského pivovaru).

Z hudebního programu můžete vyrazit na koncert Argemy, skupiny Škwor nebo česko-irské skupiny Pipes and Pints a další. Celý program najdete ZDE.

Město bude žádat o dotaci

Zastupitelé na svém dnešním jednání schválili podání žádosti o dotaci z prostředků Státního fondu rozvoje bydlení na realizaci projektu Vnitroblok ulic Dukelských bojovníků a Sokolovská. Výše dotace je max. 50%, nejvýše však 6 000 000 korun.

Projekt řeší obnovu prostranství a zeleně vnitrobloku sídliště. Předpokládané náklady jsou ve výši téměř 20 300 000 Kč.

Tichá linka ve Znojmě

Městský úřad Znojmo se zapojil do projektu Bezbariérová komunikace pro neslyšící, který má za cíl pomáhat neslyšícím v komunikaci při vyřizování úředních záležitostí prostřednictvím aplikace.

Na podatelně úřadu v ulici Obroková 1/12 je k dispozici tablet. Neslyšící může být dálkově spojen s osobou, která ovládá znakovou řeč nebo může využít službu online přepisu.

Městská zeleň bude jezdit elektromobily

Městská zeleň Znojmo má nově k dispozici dva nové elektromobily. Její pracovníci je budou využívat zejména při údržbě parků či hřbitovů.

Cena jednoho čtyřmístného a jednoho dvoumístného vozidla činí dohromady 2, 3 mil. Kč, přičemž 1, 2 mil Kč bylo hrazeno z dotace od Státního fondu životního prostředí.

Tvoříme Znojmo: občané podali 30 návrhů

V pátek měli občané poslední možnost podat návrh do participativního rozpočtu, do projektu Tvoříme Znojmo.

Celkem bylo odevzdáno 30 projektů, přičemž 14 z nich jsou projekty pro město Znojmo a 16 odevzdali občané z městských částí. Nyní budou všechny návrhy posouzeny příslušnými odbory, aby se zjistila jejich realizovatelnost.

Nabídka práce: referent odboru přestupků

Městský úřad Znojmo nabízí pracovní místo referenta/referentky veřejné správy na odbor přestupků. Hlavní pracovní náplní je provádění úkonů v řízení o přestupcích, jejich projednávání a rozhodování o nich. Nástup na místo je září 2019. Přihlášky lze odevzdat do 30. června 2019.

Informace o místu a požadavky na uchazeče naleznete v příloze.

Poplatky za odpady splatné do 30. 6.

Každoročně vybírané místní poplatky za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadůje nutné uhradit do 30. 6. 2019. Výše poplatku je 400 korun na osobu.

Poplatek hradí i vlastníci staveb určených k individuální rekreaci, bytu nebo rodinného domu, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba.

Veřejné projednání na téma zeleně potřetí

Třetí a zároveň poslední veřejné projednání k projektu Zelené cesty města Znojma se uskuteční 11. června od 16:00 hodin v Domečku a bude zaměřeno na třetí etapu, tedy na konkrétní návrhy rozvoje nejvýznamnějších objektů zeleně ve městě, které byly vybrány na základě předešlých dvou veřejných projednání.

CzechInvest pořádá konferenci ve Znojmě

Agentura CzechInvest pořádá ve Znojmě konferenci s názvem Potenciál místní ekonomiky. Jejím cílem je inspirovat zástupce veřejné i soukromé sféry, jak rozvíjet ekonomický potenciál obcí a regionu.

Konference se uskuteční ve čtvrtek 6. června 2019 v Louckém klášteře.

Přílohy ke stažení


Tento e-mail dostáváte na základě registrace do služby Mobilní rozhlas ve Vaší obci.

Podmínky a ochrana údajů nebo změnu nastavení či odhlášení naleznete zde.