Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Klikněte zde.

Město Znojmo

Mobilní rozhlas

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Změny při blokovém čištění

Blokové čištění ulic, které ve Znojmě startuje koncem března, přináší novinky. Lepší informovanost díky systému Mobilní rozhlas a levnější odtahy. Za odtah auta stojícího v zákazu při blokovém čištění nově provozovatel vozidla zaplatí o více než 1 000 korun méně.Více o blokovém čištění ZDE.

Dostávejte trojí avízo o blokovém čištění ve vaší ulici! Doporučujeme uživatelům Mobilního rozhlasu, kteří mají registrovaný pouze e-mail, aby si stáhli také aplikaci Zlepšeme Českoa do svého účtu vložili i telefonní číslo. Aplikace je ke stažení na Google Play a App Store. Více informací ZDE.

Investice do Louckého kláštera, modernizace semaforů i sanace Rajské vinice

Další nová okna v Louce

V následujících týdnech začne již 5. etapa výměny oken v Louckém klášteře, konkrétně na další části barokního konventu (na jeho východní fasádě). Město do výměny 36 oken investuje letos více než 3,2 milionů korun.

Sanace Rajské vinice

V březnu začnou práce na sanaci svahu městské Rajské vinice. Cílem je předejít případnému zřícení teras. Práce si vyžádají investici více než 1, 7 mil. korun. Na náklady přispěje i vinařství Lahofer, které vinici obhospodařuje.

Modernizace semaforů

Město se pustí na jaře do modernizace semaforů. Dojde k výměně řadičů (ovládací jednotky semaforů) na několika křižovatkách, přičemž nové technologie umožní programování semaforů online, a k výměně světel semaforů. Tzv. chytré řízení semaforů přispívá k lepší plynulosti provozu. Celková investice města činí 2, 2 milionů korun.

Pronájem cirkusům

Vedení města se rozhodlo prodloužit rozhodnutí, které ve Znojmě platí od pololetí loňského roku a nebude pronajímat cirkusům pozemek u ZŠ JUDr. Mareše v dolní části města. Rozhodlo tak s ohledem na aféry, které v minulém roce v souvislosti s týráním zvířat v cirkusech vyšly najevo, a v souvislosti se sílící kritikou směrem k drezuře zvířat.

Zápis do prvních tříd ZŠ

Zápis dětí do prvních tříd základních škol zřizovaných městem Znojmem pro školní rok 2019/2020 se koná v sobotu 6. dubna v době od 8:00 do 11:00 hodin.

Bližší informace naleznete v příloze.

Zápisy do MŠ

Zápis dětí do mateřských škol zřizovaným městem Znojmem pro čkolní rok 2019/2020 se koná ve čtvrtek 9. května v době od 9:00 do 16:00 hodin.

Bližší informace naleznete v příloze.

Setkání starostů

Minulý čtvrtek proběhlo v Louckém klášteře první setkání starostů Znojemska, které pořádal znojemský starosta Jan Grois.Hovořilo se o dopravě, měření rychlosti a diskutovalo se o stavebním a demoličním odpadu z pohledu obcí, o cestovním ruchu nebo o novinkách v oblasti školství.

Stoletá jubilantka

Paní Jiřina Misařová ze Znojma oslavila v neděli 10. března své 100. narozeniny. Poblahopřát jí přišli i zástupci města v čele s místostarostou Janem Blahou a ředitel Okresní správy sociálního zabezpečení Radoslav Kraus. Přejeme paní Misařové mnoho štěstí, pevné zdraví a plno sil!

Dny zdraví se blíží

Oblíbená série sportovních aktivit a zajímavých přednášek vypukne za necelé dva týdny! Vydat se s námi můžete běhat, ven na kolo nebo třeba na maraton cvičení na Fitness kongres!

Registrace v plném proudu

Poprvé se bude na Dnech zdraví i závodit, a to za svitu pouličních lamp! Registrujte se do běžeckého závodu na 3 kilometry co nejdříve! Prvních 100 registrovaných získá originální medaile!

Přílohy ke stažení


Tento e-mail dostáváte na základě registrace do služby Mobilní rozhlas ve Vaší obci.

Podmínky a ochrana údajů nebo změnu nastavení či odhlášení naleznete zde.